Tüketiciye sunulan bir çok hizmet çoğu zaman fiyat açısından değerlendirildiğinde, birbirleriyle benzerlik gösterebilir. İnsanlarda bu fiyat farkının çok bariz olmaması durumunda seçenekler arasında sunulan ekstra hizmetlere göre tercihlerini yapabilirler. Öyle ki bu durum oldukça doğaldır. Fiyata dahil olan ve diğer seçeneklerde bulunmayan ekstralar her zaman tüketici için cazip görünür.

Diğer açıdan ücretli ekstraları da tüketiciler açısından incelememiz gerekirse, ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz bir ekstrayı, hizmeti satın aldığınız firma tarafından sizlere sağlanmıyorsa, bu durum tüketici için hem zaman, hem nakit kaybı olabilir. Bu yüzden firmalar tarafından tüketiciye sunulan ekstralar her zaman değerlidir. Araç kiralama hizmetlerinde de bu durum geçerlidir. Bu sektörde sunulan ekstralar konforlu arabalar için bile ayrıca bir başlık açabiliriz. Çünkü sektörde eski model, bakımları düzenli yapılmamış ve donanımsız araç filosuyla hizmet veren birçok firma halen günümüzde mevcut.

Bebeğiniz için en güvenli ek koltuk,

Günümüzde zorunlu hale getirilecek olan çocuklu aileler için bebek koltuğu, artık her rent a car firmasının müşterisine sunması gereken bir hizmet olarak görülebilir. Müşteriye bu hizmetin sunulması şu sebeple zorunlu olmalıdır; araç kiralayacak kimsenin ya aracı yoktur yada bulunduğu durumdan ötürü sahip olduğu aracını kullanamıyordur. Bu iki seçenekte düşünüldüğü zaman insanlardan yanında arabalarda kullanmak üzere bebek koltuğunu yanında bulundurması veya sahip olması beklenemez. Bu sebeple rent a car firmaları müşterilerine bebek koltuğu hizmeti sunmak zorundadır. Positive Rent A Car kendisine gelen talepler doğrultusunda müşterisine, bebeğinizin güvenliği için ek koltuk hizmeti sunar.

5 Dakikada kirala istediğin kadar gez.

Zaman, bir çok insan için nakitten daha değerli hale gelmeye başladı. Bir çok insan vaktinin çoğunu harcayan birçok eylemden uzak durmaya çalışmaktadır. Bu doğrultuda firmalarda insanlara bu şekilde planlanan hizmetler sunmaya başladı. Positive Rent A Car bu bilinçle hareket ederek, web sayfasında gereksiz birçok ayrıntıdan kurtularak, kullanıcı deneyimini maksimuma çıkarmak amacıyla ücretsiz birçok hizmeti gibi web sitesini de dizayn etti. Siteye girerek 5 dakika içinde kolayca aracınızı kiralayıp, vakit kaybetmekten bir çok gereksiz ayrıntıdan uzak kalmış olursunuz. Müşteri memnuniyeti odaklı araç kiralama firmasına hoş geldiniz !