Günümüzde üretilen modern araçlar ve araba kiralama hizmetlerinde kullanılan araçların bir çoğunda artık güvenlik unsurları insanlar için son teknoloji ile üretiliyor ve günden güne geliştiriliyor. Bunun nedeni toplumlarda trafik kazalarına dair bilincin toplumun zihninde tamamen oturmuş olmasıdır. Araçlarda güvenlik adına her geçen gün yeni bir teknolojik gelişme yaşanıyor. Araçların iskeletleri sağlamlaştırılması, motorun olası bir kaza durumunda aracın içindekileri sıkıştırmasını engellemek için hemen bulunduğu yerde otomatik kendi bırakması, gerçekleştirilen mekanik değişimlerdir.

Bunların yanı sıra yeni model araçlarda şerit takip sistemi gibi birçok sistem aracın içindekileri insanların güvenliği adına geliştirilmiştir. Araçta güvenlik meselesinin önemini ufak bir örnek ile daha da pekiştirebiliriz. Volvo markası emniyet kemerinin mucitidir, lakin emniyet kemerinin kullanımını kesinlikle kısıtlamamıştır. Aslında geliştirdiği bu teknoloji ile sektörde büyük bir tekel oluşturması oldukça muhtemeldi.

Positive Rent A Car’da kullanıcılarının can güvenliği için araçların periyodik bakımlarını ve muayenelerini yetkili servislerce gerçekleştiriyor. 7/24 hizmet veren yol yardımı ile de sizlerin yaşayabileceği her türlü problemi en hızlı ve en kısa zaman içinde çözüme ulaştırmayı hedefliyor.

Anlaşmalı güvenlik; Garanti ve sigorta firmaları,

Araç kiralama sektörüne dair bu zamana kadar yaşanan birçok hikaye dinlemiş olabilirsiniz. Arkadaşınız kiralık araç ile kaza yapmış olup, bu kazadan dolayı hem tamir masrafı, hem de yatar parası diye tabir edilen, araç tamirdeyken geçen sürenin ücretini de ödemiş olabilir. Bu noktada araç kiralarken kullanıcıların çok dikkatli olması gerekir. Positive Rent a Car’da tüm araçların kasko ve zorunlu trafik sigortası vardır. Bahsettiğimiz durumların başınıza gelmesi ihtimali minimuma indirgenmiştir.

En uygun fiyatlarla kasko ve sigorta seçenekleri

Araba kiralama birçok insanın isteksizce, zorunda kaldığı durumlarda başvurduğu bir hizmet olabilir. Bu isteksizlik genellikle rent a car sektöründeki illegal organizasyon ve genel bir güvensizliğin getirdiği sonuçlardan birisidir. Günümüzde birçok firma müşterilerine genellikle boş senede imza attırmayı tercih ediyor. Bu tarz uygulamalar da herkes için risk yaratan bir durum. Bu uygulamanın önüne geçebilmek için, sonradan “sağlık olsun” dememek için, Positive Rent A Car’da uygun fiyatlarla araçlara kasko ve zorunlu trafik sigortası imkanları sizleri bekliyor, sizin için en iyisini düşündük.